Tipy pro vyhledávání: Plastová okna, Stavební práce, Židle
Jabloně patří u nás mezi nejrozšířenější ovocné druhy. Podle období dozrávání plodů je dělíme na letní, podzimní a zimní.
Balleriny rostou ve tvaru sloupu do šířky 30 - 40 cm. Během několika let dosáhne tento štíhlý strom výšky 2 - 3 metru. Doporučuje se výsadba stromků na vzdálenost cca 60 - 80 cm, nevytváří postranní větve.
Hrušně jsou v poslední době stále více oblíbeným ovocem. Odrůdy hrušní se rovněž dělí podle dozrávání plodů na letní, podzimní a zimní. Hrušně se očkují buď na bujnější hrušňový semenáč nebo slaběji vzrůstnější kdouli.
I když je broskvoň původem z daleké Číny, patří v současnosti u nás k velmi oblíbenému ovoci. V nabídce najdete tzv. pravé broskve s plstnatou slupkou tak i nektarinky, které mají slupku lysou.
Původem meruněk je rovněž střední a východní Asie, především Čína – jako u broskvoní. Má poměrně vysoké požadavky na klimatické podmínky. Podle doby zrání se dělí na velmi rané, rané, středně rané, pozdní a velmi pozdní.
Dostatečně velký úložný prostor pro ručníky a osušky uvnitř jednoduché skříňky sloužící jako deska pod umyvadlo je charakteristikou tohoto nábytku. Moderní vzhled nábytku dodá kombinace s podomítkovou umyvadlovou baterií a chromovým designovým sifone…
Třešeň je oblíbeným ovocem – zraje jako první ovocný druh na zahradách. Dělí se podle tuhosti dužniny na srdcovky, polochrupky a chrupky. Jsou většinou cizosprašné, ale v poslední době jsou i samosprašné odrůdy.
Višně se rozlišují hlavně podle chuti plodu a to na kyselky a sladkovišně. Většinou jsou samosprašné. Jsou méně náročné na stanoviště než třešně. Doba zrání plodu se udává jako třešní, tzv. třešňové týdny. Ovocné stromky višní pěstujeme na podnoži ma…
Angrešt se podle ranosti dělí na raný, středně raný a pozdní. Odrůdy angreštů jsou samosprašné. Nejlépe mu vyhovují půdy hlinité nebo hlinitopísčité a přiměřeně vlhké. Podle barvy slupky plodů rozeznáváme odrůdy běloplodé, červenoplodé, zelenožlutopl…
Rybíz se podle ranosti dělí na raný, středně raný a pozdní. Odrůdy bílého a červeného rybízu jsou samosprašné, odrůdy černého rybízu jsou částečně cizosprašné. Rybíz vyžaduje vlhčí, hlinité, hlinitopísčité nebo písčitohlinité půdy.
Maliny podle odrůd nejlépe plodí na jednoletém a dvouletém dřevě. Oba druhy - jednouplodící a remontantní se pěstují 6 - 8. Keře malin plodících na jednoletém dřevě se na podzim sestřihnou a nové výhony jsou příští rok již plodné.
Lonicera kamchatica - vystačí s běžnou zahradní půdou. Dorůstá výšky 1,5 někdy až 2 metry. Od února do dubna vykvétá běložlutými nenápadnými květy. Jarní borůvka je cizosprašná, proto je dobré vysazovat více odrůd pospolu, např. ´Amur´ a ´Altaj´.