Tipy pro vyhledávání: Plastová okna, Stavební práce, Židle
Dalším typem identifikace je prostá přítomnost dílu v případech, kdy konvenčním čidlem není možné spolehlivě rozpoznat požadovaný díl. Detekce správného osazení je analyzována pomocí nástrojů kamerového senzoru.
Navrhujeme také automatické odvíječky, rovnačky, řezačky a ohýbačky trubek a stroje na ohýbání hliníkových trubek pro chladicí systémy.
Tento typ identifikace slouží k rozpoznání výrobků pomocí jednoznačného tvaru (díry na okraji výrobku). Do stroje je tak “vpuštěn” pouze správný díl, správně orientovaný díky jednoznačné identifikaci pomocí děrového kódu na okraji výrobku.
Technologii OCR a DMX lze také kombinovat. První pracoviště: Kód vyražen do žhavého výkovku, čtené před dalším zpracováním po vychladnutí ve skladu.
Vyvíjíme jednoúčelové stroje (pracoviště) pro nanášení lepidel, tmelů a plastických maziv. Stroj lze vybavit ručním nebo automatickým podávání komponentů.
Obdobně lze řešit stroje pro nanášení PU hmot do drážky s proměnlivým průřezem. Pomocí dvou serv je možné řešit různou rychlost dle průřezu kanálu pro PU hmotu. Díky optimalizaci servopohonu dosahujeme rychlého taktu.
Alfanumerické kódy jsou dobře čitelné pro obsluhu, neobsahují velké množství informací. Jejich identifikace je pomocí SW zpracování tzv. OCR. Dále je možno zpracovávat získaná data digitálně. V těchto případech je velká náročnost na stabilní kvalitu …
Součástí návrhu je odzkoušení řídícího systému v dané aplikaci, školení obsluhy a dodání věškeré potřebné dokumentace.
DMX čárové a alfanumerické kódy slouží k identifikaci výrobků. Pro člověka jsou DMX a čárové kódy shlukem čar a teček, pro kamery jsou však čitelnější a na malé ploše mohou obsahovat veliké množství dat.
Měření pomocí kamerového sytému lze použít tam, kde není možné manipulovat díl na měřící pracoviště, nebo není časově efektivní a spolehlivé proměřovat každý kus na metrologickém pracovišti.