Tipy pro vyhledávání: Plastová okna, Stavební práce, Židle
K minerálním vodám jako základu pro inhalace se mohou dodávat léky pro těžké případy dušnosti, přírodní soli pro katary horních cest dýchacích nebo odvary z bylin.
Při této terapii je používán speciálně regulovaný paprsek světla - podobně jako u laseru, avšak širší vlnové délky. Proto má biolampa spíše tepelné účinky a lze ji používat na větších plochách.
Tzv. lymfatická pumpa pracuje na principu pravidelného a postupného uvolňování lymfatických žil v končetinách. Tím dochází ke znatelnému zlepšení a obnově průtoku lymfy, jehož stagnace bývá příčinou nepříjemných bolestivých otoků končetin.
Terapie navozuje pocity celkového zklidnění, zlepšení dechu a ústupu únavy. Oxygenoterapii lze doporučit zejména při těchto onemocněních: arteroskleroza, angina pectoris, stavy po prodělaném infarktu myokardu, porucha prokrvování, dýchací potíže, úna…
Laserový paprsek má jedinečný biologický účinek na všechny tkáně. Stimuluje totiž buňky v ozářené oblasti k jejich dělení a zároveň jim poskytuje energii. Ozářené buňky si vzájemně předávají energii, čímž je zaručena jejich rychlejší regenerace.
Základní indikační oblastí jsou chronické bolesti bederní a krční páteře. Chronické bolesti kloubů a revmatická onemocnění. Kromě těchto oblastí se magnetoterapie užívá zejména u některých neurologických onemocnění.
Byly užívány proudy o rozličných intenzitách frekvencí a pólování. Některé metody skončily v propadlišti dějin medicíny, ale některé byly zdokonalovány a pro svoji účinnost zastávají své trvalé místo ve fyzikální terapii.
Moderní vodoléčba využívá zejména reflexního vlivu aplikace teplejších či chladnějších vodoléčebných stimulů. Díky přesně propracovaným postupů je dosahováno změn prokrvení a zlepšení metabolismu včetně tišení bolesti.
Olejová masáž má blahodárné účinky na zlepšení celkové pohody a pro navození tělesné i duševní relaxace. Při thajské olejové masáži se používají vysoce kvalitní aromatické oleje, jedná se o uvolňující masáž, kdy je masírováno celé tělo, od hlavy až p…
Během masáže Lomi-Lomi se střídají plynulé, měkké i hluboké techniky nejen dlaněmi, ale i předloktím a lokty s využitím váhy a těžiště těla, díky nimž dochází k intenzivnímu přenosu tepla a energie. Tyto dotyky jsou velmi intenzivní a příjemné.
Masáž lávovými kameny je stará již několik století a byla nezávisle rozvíjena v různých částech Země. Dnes existuje několik různých způsobů masáže. Tento druh masáže je dnes nabízen jako welnessová procedura.
Kromě léčby medikamentózní jsou s dobrými výsledky používány alternativní metody jako akupunktura, akupresura nebo masáže proti migréně.
Má efekt kondiční a pro zvýšení odolnosti organismu. Positivní vliv je u funkčních poruch zad a pohybového aparátu zejména u mladších pacientů.
Pomocí speciální masážní techniky se ovlivní i vnitřní orgány, zlepšuje se vegetativní rovnováha, urychluje se hojení a působí proti bolesti.
Užívá se sestava speciálních technik a hmatů, které volí fyzioterapeut dle aktuálního stavu pacienta.