Tipy pro vyhledávání: Plastová okna, Stavební práce, Židle
Svou konstrukcí umožňují čerpání kapalin bez předchozího zahlcení sacího potrubí čerpanou kapalinou. Použití pro čistá média – paprsková kola, také pro média s mechanickými nečistotami s upraveným sacím prostorem.
Čerpadla v různých provedeních – suchá a mokrá jímka, spouštěcí zařízení, různé druhy oběžných kol – otevřené, jedno a vícekanálové s řezacím či mělnícím zařízením atd. Používají se k čerpání kalů, splašků, odpadních vod, včetně vláknitých a kusových…
Čerpadla jsou určena většinou pro dopravu olejů a jiných chemicky neaktivních látek s mazacími schopnostmi, bez mechanických přimíšenin. Při čerpání viskózních rychleji tuhnoucích látek je lze vybavit topným pláštěm.
Čerpání pitné a užitkové vody bez mechanických nečistot z velkých hloubek, z úzkých vrtů, z nesnadno přístupných šachet a z velkých vzdáleností. Různé materiálové provedení (litina, nerez, plast).
sou určena k čerpání viskózních kapalin, hustých kapalin, emulzí a různých směsí. Vzhledem k různým materiálovým provedením lze čerpat naftu, oleje, dehet, mazací tuky, laky, mýdla, vodní sklo, asfalt ale i sirupy, ovocné šťávy, majonézy, melasu, tuk…
Vzhledem k tomu, že hlavní pracovní díly čerpadel - rotor a stator jsou vyráběny v různých materiálových variantách a provedeních umožňují použití ve všech možných aplikacích od potravinářství, přes chemický, papírenský průmysl, apod.
Použití pro čerpání čisté, mechanicky mírně znečištěné chemicky aktivní i neutrální kapaliny, hořlaviny. Vzhledem na rozličné materiálové provedení lze použít od zemědělství přes potravinářství po chemický průmysl.
Jsou určena pro těžké provozní podmínky dolů, úpraven uhlí, elektráren, pískoven, cementáren, cukrovarů, hliníkáren apod. Na dopravu abrazivních suspenzí a kalů. Těmto podmínkám je přizpůsobena i konstrukce čerpadel s vyměnitelnými díly v odpovídajíc…
Jsou určeny na odsávání různých druhů médií od vzduchu, plynů a par až k chemickým plynům. Použití pro potravinářský, chemický, stavební průmysl. V kombinaci s dalšími potřebnými komponenty se vytváří komplexní evakuační systémy.
Slouží k přenosu hnacího momentu od pohonu k poháněnému stroji v obou smyslech otáčení pro trvalý i přerušovaný chod. Vyrábějí se spojky lamelové, elektrické, rozsahové, pojistné, kaučukové, hydraulické apod.
Nejvíce používanými pohony jsou v normálním nevýbušném provedení. Méně často se používají dieselové či benzínové motor. V regulaci převažují dieselové či benzínové motory. V regulaci převažují hlavně frekvenční měniče, rozběhové systémy, filtry, tlum…