Tipy pro vyhledávání: Plastová okna, Stavební práce, Židle
Pšenice obecná je u nás nejrozšířenější plodinou a zaujímá téměř čtvrtinu orné půdy v ČR. Pěstuje se ve dvou formách – ozimé (94%) a jarní (6%). Hlavním produktem sklizně je zrno.
Jarní ječmen je v České republice v posledních letech pěstován na poměrně velké výměře a je po ozimé pšenici druhou nejvíce pěstovanou plodinou u nás.
Ječmen ozimý je po ozimé pšenici a jarním ječmeni třetí nejrozšířenější obilovinou v ČR.
Pěstitelské plochy žita ve druhé polovině 20. století výrazně poklesly díky malým přírůstkům hektarových výnosů zrna oproti pšenici a ječmeni a také díky nižší rozmanitostí užití žita jako suroviny.
Tritikale je umělým mezidruhovým křížencem pšenice obecné (rod Triticum) a žita setého (rod Secale), má vysoký výnosový potenciál.
V současné době znovu nabývá oves na významu jako surovina pro výrobky racionální lidské výživy.
Zrno prosa je drobné s lesklými pluchami. Část produkce se využívá jako dietní potravina (loupané proso – jáhly) a část se uplatňuje pro krmení exotického ptactva.
Pohanka patří do botanické čeledi Polygonaceae – rdesnovité. Vzhledem k obdobné agrotechnice a charakteru produktu je uváděna společně s druhy obilnin.
Ve světovém měřítku zaujímá největší osevní plochy a řadí se z globálního hlediska mezi tzv. strategické plodiny.
Řepka olejná je nejvýznamnější olejninou České republiky a její podíl v ČR na zpracovávané produkci olejnin je asi 95%.
Slunečnice roční je druhou nejvýznamnější olejninou České republiky (po ozimé řepce). Slunečnice se pěstuje zejména pro dieteticky velmi kvalitní olej, který patří mezi nejvyhledávanější rostlinné oleje a potom také jako součást ptačích zobů.