Tipy pro vyhledávání: Plastová okna, Stavební práce, Židle
K systému lze připojit velké množství detektorů. Nejčastěji jsou to detrektory pro střežení objektu : pohybové, magnetické do oken a dveří, tříštění skla, zámkové, otřesové, předmětové a panikové.
K ovládání systému se nejčastěji používají klávesnice. Přes ty se systém ovládá, programuje a provádí další doplňkové funkce.
Pouzdro z kolekce s názvem Royal je vyrobeno z lesklé usně, která ve spojení s italským kováním dodává výrobku luxusní vzhled. Pouzdro nabízíme standardně jen v černé barvě. Podle polohy pouzdra na opasku rozlišujeme dvě varianty provedení pouzdra - …
Ústředny jsou mozkem celého systému, je zde uložen program a veškerá nastavení. Líší se od sebe počtem vstupů/výstupů a množstvím funkcí.
Perimetr je elektronická ochrana venkovního prostředí. Nutností pro její zřízení je kvalitní mechanická obrana (např. plot). Jako prvky se používají různé infra závory, mikrovlné bariéry.
Ústředny jsou mozkem celého systému. Existují tzv. konvenční ústředny, s malým počtem vstupních i výstupních funkcí, které postačí pro menší aplikace Analogové nebo tzv. interaktivní ústředny.
Automatické hlásiče jsou nejpoužívanějším prvkem signalizace. Kouřové detekují vlastní optikou přítomnost prachových částic, teplotní reagují na prudké zvýšení teploty nebo překročení určité meze, kombinované spojují obojí dohromady.
Lineární hlásiče optické jsou velmi vhodným řešením pro velké haly. Vyhodnocují intezitu vysílaného signálu na velkou vzdálenost a nahradí tak velké množství bodových hlásičů.
Systém požární signalizace často ovládá jiná návazná zařízení. Tato slouží ke snížení škod způsobených požárem a k rychlé a bezpečné evakuaci osob.
Nasávací jednotky jsou speciální druh hlásičů. Některé mohou fungovat jako samostaný systém.
Připojení na pult hasičského záchranného sboru vyžaduje doplnit systém o další prvky. Vysílač pro přenos informací z ústředny na pult, obslužné pole sloužící jako typizovaný ovládací panel pro hasiče, klíčový trezor pro uložení klíčů od objektu.
Standartní kamery se dělí v základu na barevné a černobílé. Jejich další rozdělení je podle technických parametrů (počet TV řádků, citlivosti aj.) a množství funkcí.
Digitální videorekordéry jsou nejčastěji v provedení pro 4, 8, 16 kamer. Jejich výhodou je bezobslužný provoz dlouhodobého záznamu, kdy je možno zároveň nahrávat a prohlížet na více místech.