Tipy pro vyhledávání: Plastová okna, Stavební práce, Židle
Problémům s mazovou zátkou lze předejít používáním čistících ušních roztoků a čistících ušních sprejů, které maz změkčí a rozpustí.
Léčba vysokého krevního tlaku patří do rukou lékaře. Pacient by si měl pravidelně krevní tlak měřit, například pomocí digitálního tlakoměru, a dodržovat režimová opatření, tj. méně solit, nepít alkohol a nekouřit.
Křečové žíly jsou důsledkem chronické žilní nedostatečnosti, kdy se špatně vrací krev z dolních končetin, a současně i nedostatečné pevnosti žilní stěny.
Bolestí se projevuje i zánětlivé onemocnění kloubů – revmatická artritida. Postihuje většinou menší klouby horních končetin. Dochází rovněž k omezením pohybu, ranní ztuhlosti, otoku a bolestivosti postiženého místa.
U starších a sportovně aktivní lidí často dochází k degenerativním onemocněním velkých kloubů (osteoartróza, zkráceně artróza) – kolen, kyčlí a ramen.
Zvýšená kyselost žaludku může být příčinou vzniku žaludečních vředů. V léčbě této choroby se opět s výhodou používají antacida, ale také speciální léky proti žaludečním vředům s obsahem ranitidinu a cimetidinu, které ovlivní přímo produkci žaludeční …
Plynatost, nadýmání a říhání jsou častým projevem řady onemocnění trávicího traktu. Odchod plynů usnadní deflatulencia, která upravují prostředí v tenkém i tlustém střevě. Jsou to léky na bázi silikonových olejů a působí pouze ve střevě (dimeticon, s…
Průjmem máme na mysli opakovaný odchod řídké stolice (většinou tři a více v průběhu jednoho dne). Mnohem častěji nás postihuje průjem infekční, způsobený viry, bakteriemi nebo parazity, kteří se do těla dostanou s potravou. Z neinfekčních příčin jsou…
Zácpa může být příznakem jiného onemocnění i samotnou chorobou. V její léčbě hrají důležitou úlohu režimová opatření, která by měla být uplatněna v první řadě. Na zácpu spolehlivě fungují projímadla (laxativa). Pomohou k vyprázdnění, ale vlastní příč…
Používají se rostlinné přípravky obsahující silice, které dráždí ledviny k vylučování většího objemu moči. Mají také antiseptické účinky.
Používají se léčivé rostliny obsahující flavonidy a saponiny, které mají významným antiseptický účinek. Zvyšují také odolnost kapilárních stěn. Patří k nim například březový list, nať rdesna ptačího, květ bezu černého a kořen jehlice trnité. Bývají t…
V léčbě menstruačních bolestí se používají analgetické přípravky s obsahem panadolu, nebo léky ze skupiny nesteroidních antirevmatik s obsahem ibuprofenu, diklofenaku a naproxenu.
Záněty pochvy vznikají často po osídlení poševní sliznice bakteriemi a kvasinkami. Zánět častěji vzniká při ovulaci a menstruaci. Projevuje se výtokem, nepříjemné svěděním a pálením. Pro léčbu je důležitá normalizace poševního prostředí pomocí laktob…